Facebook
přihlášení
hlavní nabídka
partneři
Frintasaddlery
Internetový portál shaana.cz
předpověď počasí
Stodola Michala Tučného 2005
Historie

Setkání přátel, aneb Stodola Michala Tučného
8. ročník - 19. a 20. srpna 2005.

19. a 20.8.05 - scéna SEDLIŠTĚ:
Kelímkové šance, aneb I. Hoštické klání o cenu Michala Tučného
20.8.05 - scéna LOUKA: tradiční odpolední a večerní program s hosty

Vážení přátelé a příznivci festivalu Stodola Michala Tučného, ahoj Tučňáci,

letošní ročník byl v jistém smyslu zlomový a to nejen tím, že se rozrostl na dva dny a dvě scény, ale byl nově postaven i organizačně. Pronajali jsme si např. obecní pozemky, na kterých jsme neprovozovali žádný stánkový prodej. Za to se na nás snesla velká vlna kritiky. Z naší strany to bylo jednoznačně vstřícné gesto vůči místním občanům, kterým jsme chtěli toto týdenní soužití s několikatisícovým davem, co možná nejvíce ulehčit. Někteří z návštěvníků si zřejmě neuvědomili, že pokud jedou někam na návštěvu, měli by respektovat pravidla hostitele. Chápeme zároveň, že se někomu může stýskat po atmosféře prvních ročníků, ale vzhledem k tomu kolik má Michal Tučný příznivců se tento vývoj dal předpokládat a jen těžko zastavit. Místní obyvatelé a zastupitelstvo byli s těmito opatřeními velmi spokojeni a věříme, že nám vyjdou vstříc při pořádání dalších ročníků.

Jak bylo zmíněno, Stodola začala již v pátek v 9 hod. ráno na nové scéně Sedliště. Diváci se zde brzy zabydleli a v průběhu dne zcela zaplnili areál "malé scény". Od 12 hod. zde mezi sebou zápolily kapely v I. hoštickém klání o cenu Michala Tučného. I když šlo o kapely začínající, nebo amatérské, jejich výkony, soudě podle ohlasů diváků, byly srovnatelné s těm profesionálními. Svou hudbou zaplnily scénu Sedliště po oba dva dny. Vítěz - slovenská skupina Veslári - od vás dostal 2241 hlasů v podobě kelímků všeho druhu, které jste odevzdali do hlasovacího boxu. Kromě vystoupení na hlavní scéně festivalu před sobotním večerním programem, získali chalani kovbojský klobouk z kamene vytesán mistrem kameníkem Milanem Štoksou z Oslavic, podle návrhu ak.soch Michaela Gabriela.

Večer na Sedlišti patřil profesionálům. Od 18 hod. zahrál Wabi Daněk, následován triem Redl, Janoušek, Lenk. Zde jsme zaregistrovali četné výhrady ke zvuku. Od nazvučení vystoupení Vlasty Redla se ovšem musíme distancovat. Vlasta Redl si přivezl vlastního zvukaře a jeho výkon jsme tudíž nemohli ovlivnit. Program živých vystoupení uzavřel Tomáš Linka se svojí kapelou Přímá Linka. Nálada v tu chvíli kulminovala natolik, že přilákala na podium i Anku Chřestýš, postávající do té doby v zákulisí. Zazpívali si společně Tam u nebeských bran a připravili tak divákům nevšední zážitek. Úplnou novinkou byl DJ-ský set, který se u diváků setkal s velkým ohlasem a mnozí z návštěvníků se protančili až do samého rána.

Druhý den se program rozběhl již na obou scénách a bylo opět na co koukat a co poslouchat. Program na "velké scéně" zahájili legendární Fešáci a byli tak důstojným začátkem druhého dne vzpomínkového ročníku. Následovaly další legendy Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský se skupinou Neřež. Dále pak mladá kapela O5&Radeček, Kamelot, Greenhorns, Anna K. a band a denní program uzavřel Ivan Mládek s Lenkou Plačkovou, Milanem Pitkinem a Banjo Bandem. Podium velké scény před hlavním večerním programem patřilo vítězi I. hoštického klání - skupině Veslári. Ta sklidila velký ohlas publika. Navzdory velkému lijáku, který do Hoštic dorazil kolem 18 hod., fanoušci vytrvali na svých místech a večerní program mohl začít. Slovem provázel již po několikáté Aleš Háma a jako prvního přivítal na podiu Romana Horkého. Po něm následovali další hosté : Alice Springs. Honza Vyčítal, Tomáš Trapl, Martin Pošta, Pavlína Jíšová, Allan Mikušek, Aleš Brichta a další za doprovodu legendární kapely Tučňáci. Jedním z vrcholů večera bylo zajisté vystoupení americké písničkářky Rattlesnake Annie - Anky Chřestýš. Ta ve svém ? hodinovém bloku zavzpomínala na Michala a na písničky, které vznikly v rámci jejich spolupráce. Publikum ji odměnilo vřelým potleskem. Závěr večera patřil již tradičně "hymně Tučňáků", písničce Tam u nebeských bran, kdy se na podiu sešli všichni účinkující a společně s diváky tak vzpomněli na báječného muzikanta a především člověka, jakým Michal Tučný byl. Poslední tóny koncertu přehlušil již tradiční ohňostroj a ke spánku přítomné vyprovodil film na dobrou noc - Rozpuštěný, vypuštěný.

Chtěli bychom zde poděkovat všem divákům, kteří na Stodolu letos přijeli a pomohli nám tak vytvořit atmosféru festivalu, která se i letos, jak pevně věříme, nesla ve znamení setkávání přátel. Děkujeme i za podnětné vzkazy na fóru, které jsme pečlivě sledovali.

Stodola se již několik let profiluje coby multižánrový festival a organizátoři se zcela řídí mottem Michala Tučného: "Country je vše , co se mi líbí." Michal Tučný byl člověk, který sám poslouchal hudbu mnoha žánrů a my věříme, že by byl s výběrem účinkujících spokojen. Snažíme se, aby si každý na festivalu našel to své.

Přes všechna nová úskalí, spojená s prodloužením a rozšířením festivalu a špatné počasí, jsme s letošním ročníkem spokojeni. Měli jste možnost vidět koncerty předních interpretů naší hudební scény, nové tváře v I. hoštickém klání o Cenu Michala Tučného. Po několika letech jste viděli vystoupení Rattlesnake Annie, poslechli si a zazpívali na 50 písniček Michala Tučného v podání předních interpretů naší hudební scény. Průvodce vám dělali Aleš Háma, Standa Borkovec, Tomáš Morávek, Zdeněk Schwager a jejich společnost byla opravdu příjemná. A když už bylo hudby dost a dost mnozí se šli procházet Hošticemi a jejich krásným okolím, nebo si šli zaskotačit na elektrického býka, nebo jiné atrakce. Byl to víkend plný dobré hudby, víkend setkávání s přáteli, ale hlavně víkend vzpomínky na báječného člověka Michala Tučného. Věříme, že najdeme dostatek sil a finančních prostředků připravit 9. ročník festivalu SETKÁNÍ PŘÁTEL, ANEB STODOLA MICHALA TUČNÉHO.

Tak ahooooj Tučňáci ?


STROM PRO MICHALA - Hej, hola, vy všichni kteří máte rádi písničky Michala Tučného! Vy, kteří jste ho měli rádi stejně jako já! Vezměte lopatu a rýč a připojte se ke mně! Myslím to vážně a není to proto, že bych snad potřeboval dokazovat divákům jednoho televizního pořadu, že kromě udílení rad umím také pracovat. To už jsem ukázal mnohokrát ... ... pro zobrazení celého vzkazu Standy Berkovce klikněte zde ...

GALERIE - STROM PRO MICHALA


Kelímková šance
aneb I. Hoštické klání Stodoly Michala Tučného


Stodola Michala Tučného vyhlašuje klání pro začínající, amatérské a poloprofesionální kapely a interprety o cenu Michala Tučného a zároveň o možnost zahrát si v sobotu 20. srpna před hlavním večerním programem na velké scéně festivalu.

Přihlášení se probojovávali dvěma koly. V prvním, nominačním kole o vyřazených rozhodla porota ve složení:
- Zdeněk Rytíř
- Wabi Daněk
- Pavlína Jíšová
- Jiří Zima - Tučňáci
- Gabriela Novotná - dcera Michala Tučného

VÝSLEDKY NOMINAČNÍHO VEČERA

Po tuhých dlouhotrvajících bojích, které proběhly v rámci nominačního večera dne 8.června 2005, se do II. kola hoštického klání probojovaly tyto kapely:

BG.Collection - Plzeň
Blue Gate - Plzeň
DRC - České Budějovice
El Paso - Praha
Hromosvod - Praha
P.R.S.T. - Náchod
Veslári - Košice (SK)
Zdarr - Most

Samotné klání na Stodole bylo zcela v rukou diváků. Ti rozhodli o vítězi přímo na místě pomocí kelímků všeho druhu, které vhazovali do hlasovacího boxu.


VÝSLEDKY I. HOŠTICKÉHO KLÁNÍ

Předem bychom chtěli poděkovat všem, kteří se přihlásili, kteří se probojovali, zkrátka všem kteří se zúčastnili. Klání to bylo bohaté, pestré a napínavé. To jste ostatně mohli posoudit v Hošticích, kde Vám zahrálo osm nominovaných kapel, jejichž výkony byly velmi vyrovnané.

Díky stovkám vršících se kelímků v hlasovacím zařízení, rozhodli diváci festivalu o vítězi I. hoštického klání o Cenu Michala Tučného takto:

Vítězem se stala skupina VESLÁRI ze Slovenska s celkovým počtem bodů 2241.

Kromě vystoupení na hlavní scéně festivalu před sobotním večerním programem, získali chalani kovbojský klobouk z kamene vytesán mistrem kameníkem Milanem Štoksou z Oslavic, podle návrhu ak.soch Michaela Gabriela.

Další pořadí vypadá takto:

na 2. místě se umístilo El Paso - s 927 body
na 3. místě pak Blue Gate - s 645 body

Na fóru na našich stránkách jsme si přečetli názor, že hlasování pomocí kelímků nebylo regulérní. Proti tomuto názoru se musíme ohradit. Systém hlasování pomocí kelímků nám přijde velmi podobný systému hlasování pomocí sms zpráv, který se běžně používá a o jehož regulérnosti není pochyb.

Chtěli bychom ještě poděkovat za příjemné překvapení, které jste nám připravili. V pátek se Vás sjelo tolik, že jste s přehledem zaplnili celý areál scény Sedliště a vytvořili tak neopakovatelnou atmosféru, která zde celý pátek panovala. Chceme se zároveň omluvit za veškeré problémy, které s rozšířením festivalu vznikly a věřte, že nám budou ponaučením pro roky příští. Uděláme maximum pro jejich nápravu. Ještě jednou děkujeme všem zúčastněným, a to samozřejmě i divákům a již teď můžeme slíbit, že II. hoštické klání o Cenu Michala Tučného bude vyhlášeno do dvou měsíců na stránkách festivalu www.kyno.cz.


PÁTEK SCÉNA SEDLIŠTĚ
vstup do areálu v 9 hod.
začátek programu ve 12 hod.
moderátoři:
Tomáš Morávek
Zdeněk Schwager

I. den hoštického klání o Cenu Michala Tučného


12:00 P.R.S.T. - Náchod
12:45 Hromosvod - Praha
13:30 Veslári - Košice (SK)
14:15 El Paso - Praha
15:00 BG. Collection - Plzeň
15:45 DRC - České Budějovice
16:30 Blue Gate - Plzeň
17:15 Zdarr - Most

18:00 Wabi Daněk a Miloš Dvořáček
19:30 Vlasta Rédl, Jaroslav Samson Lenk a Slávek Janoušek
21:15 Tomáš Linka a jeho Přímá Linka

po skončení živé produkce - DJ REPRO


SOBOTA SCÉNA SEDLIŠTĚ
vstup do areálu v 9 hod.
začátek programu v 10 hod.
moderátor: Zdeněk Schwager

II. den hoštického klání o Cenu Michala Tučného


hráli a zpívali:
10:00 Zdarr - Most
10:45 Blue Gate - Plzeň
11:30 El Paso - Praha
12:15 DRC - České Budějovice
13:00 Hromosvod - Praha
13:45 P.R.S.T. - Náchod
14:30 Veslári - Košice (SK)
15:15 BG.Collection - Plzeň

16:00 Semtex
17:15 Taxmeni


SOBOTA SCÉNA LOUKA

odpolední program
vstup do areálu v 9 hod.
začátek programu v 10.30 hod.
moderátoři:
Standa Berkovec
Tomáš Morávek

hráli a zpívali:

10:30 Fešáci
11:30 Neřež
12:30 O5 & Radeček
13:30 Greenhorns
14:30 Mňága a Žďorp
15:30 Kamelot
16:30 Anna K.
18:00 Banjo band Ivana Mládka

večerní program
začátek programu ve 20:30
moderátor: Aleš Háma

hráli a zpívali:
Rattlesnake Annie - Anka Chřestýš
Allan Mikušek
Alice Springs
Aleš Brichta
Daniel Hůlka
Tomáš Trapl
Roman Horký
Pavlína Jíšová
Honza Vyčítal
Tomáš Linka
Martin Pošta
Fešáci
Míša Tučná
Petr Kocman
Lenka Nová
Samba BandDĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI
Naše velké poděkování patří všem firmám a mediálním partnerům, kteří nám velmi pomohli při pořádání letošního Setkání přátel aneb Stodola Michala Tučného 2005 v Hošticích u Volyně. Bez jejich pomoci by byl náš festival jen těžko uskutečnitelný:

Velkopopovický kozel

Našim hlavním mediálním partnerům:
Frekvence 1
Deníky Bohemia
Deníky Moravia


Internetovým partnerům:
www.vseprobydleni.cz
www.supermusic.cz
www.countryworld.cz
www.hununpa.cz
www.nemovitostionline.cz
www.fazole.cz
www.bydleniprokazdeho.cz
www.shaana.cz


Dále firmám:
Ariston - Indesit
CIVA trans
NORANET
Nový Věk
BonArt Music
Nissan - Prima Auto Strakonice
Šumava Group
TOI TOI
Pro Centrum design
Temetero
RCS Brno
Tonak
Etimex s.r.o.
Roza
AT - audit, s.r.o.
SSK
Plastime - Chemi, s.r.o.
Bialbi
Remcat
JCDecaux - Avenue Euro plakát


A dále děkujeme:
panu Dr. Tuháčkovi za jeho zdravotnický dohled
Sboru dobrovolných hasičů z Čepřovic pod vedením pana velitele Václava Říšského
Skautskému oddílu Hununpa pod vedením Radka Korčáka
Zastupitelstvu obce Hoštice a všem jejím občanům
ACTION Promotion s.r.o - scénografie a lightdesign
Volyňské policii
Všem pořadatelům a vůbec všem, kteří nám se Stodolou pomáhali

Za rodinu MT a pořadatele SMT Gabriela Novotná

Stránky pro tisk Poslat známému Vytvořit z článku PDF
Powered by XOOPS 2.0.16 ? 2001-2008 The XOOPS Project