Facebook
přihlášení
hlavní nabídka
partneři
Frintasaddlery
Internetový portál shaana.cz
předpověď počasí
Stodola Michala Tučného 2009

Děkujeme Václavu Dunovskému za poskytnutí fotografií ze Stodoly 2009! www.vd-foto.cz


Děkuji všem kteří se zůčastnili Stodoly 2009 a zažili opravdu půlnoční překvapení, které bylo překvapením i pro nás. Evakuaci festivalu po ohlášení pěti bomb v areálu. Velké díky divákům, kteří zcela spořádaně a s pochopením opustili areál bez jediných problémů, všem učinkujícím a hostům. Dále pořadatelům, hasičům, security Hofa Guard a hlavně policii ČR za zcela profesionální přístup a úsměv na rtech. Gabriela NovotnáPátek 21.8. svítí sluníčko, na teploměru 30°C.
Na rozjezdové párty se soutěžilo, tančilo a zpívalo. Pivo teklo proudem.
Celý večer provázelo finále "soutěže v lese" o cenu Michala Tučného, ve které zvítězila skupina z Nýrska "Skrze Srdce".

Sobota ráno 22.8. - zataženo, na teploměru 22°C.
Areál se začal plynule zaplňovat diváky za hudební produkce Pavla Petrana a vítězné kapely Skrze Srdce.
Sobota 11.30
Díky prudkému dešti byl na 2 hodiny a 15 minut z bezpečnostních důvodů přerušen program. Poté se program vrátil zpátky do svých kolejí. Diváci mohli vidět všechny avízované kapely i interprety - All X, Pavlínu Jíšovou, Dědu Mládka Illegal Band, Petra Bendeho se svou kapelou, The Cell, skupinu Harlej tentokrát v menším akustickém složení, dívčí kapelu Country sisters a mladého talentovaného Tomáše Kluse.
Bohužel ani letos nebyl vyjímkou děšť, který provázel téměř celý odpolední program.

Jak všichni víte letošní ročník navštívila americká zpěvačka Rattlesnake Annie (Anka Cřestýš).
Anička projevila přání zazpívat Michalovi na jeho hrobě. A tak v den Stodoly v odpoledních hodinách navštívila místo, kde Michal odpočívá, a zazpívala mu zde několik písniček.
Spolu s Ankou zpívali i diváci, kteří sem také zavítali (krátké video brzy zveřejníme).
Její skvělé večerní vystoupení, kde si zazpívala i duet s Míšou Tučnou a Petrem Bendem, přerušila nucená evakuace areálu.
Popravdě jsme již nedoufali, že se po evakuaci na jeviště vrátí, ale Anka nás všechny mile překvapila a nastoupila do druhé půli večera s velkým nasazením plná energie.

Večerní program zahájila skupina Tučňáci sborovým zpěvem ?Stodolou zní diggy diggy lou?.
Opět skvělý Aleš Háma prováděl všechny učinkující celým dlouhým večerem, kde diváci mohli vidět starého dobrého Honzu Vyčítala, Petra Bendeho, Míšu Leichta, Ondřeje Rumla, který si mimo jiné pro diváky připravil píseň ?Za chvíli už budu v dáli? na jeho proslavenou ?krabičku?, herce Pavla Batěka, Laďu Kerndla, skvělou Leonu Černou ? tentokrát v červeném, Tomáše Kluse, Pavlínu Jíšovou s její dcerou Adélou Lounovou, Michaelu Tučnou, Aničku Kotlíkovou, která zazpívala ne zcela známou písničku Michala Tučného ?Vánoční?, Tomáše Hrbáčka, neobvyklou brazilskou bubenickou šou Batukatum nebo Gondíx boys (Dalibor Gondík, Vilém Udatný, Aleš Háma, Hardy Marzuki, Jakub Wehrenberg v čele s 10ti letým frontmenem) či Josefa Vojtka a dlouho očekávanou Rattlesnake Annie.
Bohužel v polovině večerního programu přišla nečekaná zpráva o nucené evakuaci areálu na základě anonymního telefonátu na tísňovou linku. Diváci zpočátku nevěřili moderátorovi Alešovi Hámovi prosby o opuštění areálu, ale cca po 15 minutách byl celý areál v klidu a bez jakéhokoli problému vyklizen. Za branami areálu po dobu evakuace diváci zpívali nejenom Michalovi písně, ale zazněla zde i píseň ?Dynamit dynamit udělá bum? nebo ve 24.00, kdy byl avízován výbuch, jsme slyšeli odpočítávání či Českou státní hymnu. Zkrátka diváci byli skvělí! Po vyhlášení ukončení evakuace se během pár minut vše vrátilo do zaběhlých kolejí a pokračovalo v programu.
Vypadá to, že pokus o zrušení večerního programu či Stodoly jako takové, někomu, kdo o to stál (a je jich pár) nevyšel, ba naopak nás všechny, kteří jsme na Stodole byli, stmelil dohromady.


Pátek 21.8.2009
Finále "soutěže v lese"


Ondřej V. Vejsada
Skrze srdce
Pavel Petran
Host: Fryda & Company
Reprodukovaná hudba - Petr Voráček


1. místo o cenu Michala Tučného si odvezla kapela Skrze Srdce!
2. místo - Pavel Petran
SOBOTA 22.8. 2009


Pavel Petran
Skrze Srdce
All X
Pavlína Jíšová a přátelé
Děda Mládek Illegal Band
Petr Bende & band
The Cell (CZ/US)
Harlej
Country sisters
Tomáš Klus


Večerní program:

Aleš Háma
Tučňáci a hosté


Rattlesnake Anie (US) * Josef Vojtek
Pavel Batěk - (Ordinace v růžové zahradě, The Doors revival)
Laďa Kerndl * Honza Vyčítal * Petr Bende * Míša Leicht(Cop)
Ondřej Ruml * Leona Černá * Tomáš Klus * Pavlína Jíšová
Tomáš Hrbáček (Harlej) * Michaela Tučná * Country Sisters
Adéla Lounová * Anička Kotlíková * brazilská bubenická šou
Batukatum
* Gondíx boys * a mnoho dalších

Stránky pro tisk Poslat známému Vytvořit z článku PDF
Powered by XOOPS 2.0.16 ? 2001-2008 The XOOPS Project