Facebook
přihlášení
hlavní nabídka
partneři
Frintasaddlery
Internetový portál shaana.cz
předpověď počasí
historie Stodoly Michala Tučného
(1) 2 »
Historie : Stodola Michala Tučného 2009

Děkujeme Václavu Dunovskému za poskytnutí fotografií ze Stodoly 2009! www.vd-foto.cz

Čtěte dál... | 6467 dalších bajtů
Historie : NĚCO NAVÍC

Čtěte dál... | 2675 dalších bajtů
Historie : Stodola Michala Tučného 1998
Historie

První Stodoly Michala Tučného probíhaly už za Michalova života. Na jeho hoštickém statku se pravidelně každý rok sjížděla celá jeho kapela Tučňáci. Nejen aby zkoušeli, ale také aby zahráli hoštickým rodákům a všem svým přátelům na návsi.

Čtěte dál... | 796 dalších bajtů
Historie : Stodola Michala Tučného 1999
Historie

V sobotu 28. srpna se nad Hošticemi objevil balón. Přeletěl nad hlavami spáčů zabalených v celtách, kteří se do Hoštic sjížděli už několik dní z celé republiky, přijeli i ze zahraničí. Bylo jich téměř sedm a půl tisíce. Šátky s podpisem a portrétem Michala Tučného, které dostali všichni jako upomínku ke slosovatelným vstupenkám, se okamžitě ocitly na krku, na klobouku či proklatě nízko u pasu. S prvními údery do strun začaly padat první kapky deště. Skupina YO-YO band se snažila déšť rozehnat. Marně... Ale vytrvalý déšť program a nadšení diváků neutopil. Dvanáctihodinový maratón hudby, písniček a deště proběhl v neuvěřitelné pohodě.

Čtěte dál... | 5087 dalších bajtů
Historie : Stodola Michala Tučného 2000
Historie

Jak víte, v roce 2000 uplynulo pět let od smrti Michala Tučného, a proto jsme se 26. srpna opět setkali v Hošticích. Už od pátku byly Hoštice plné návštěvníků, kteří navštěvovali místa známá z Troškovy filmové trilogie a přinášeli kamínky z blízkých i dalekých cest na Michalův klobouk. Oproti předchozím ročníkům jsme vybrali jinou mnohem prostornější louku, ze které je výhled na okolní Šumavské kopce. K našemu potěšení do Hoštic dorazilo zhruba deset tisíc tátových příznivců. Každý, kdo si zakoupil vstupenku, dostal malý dárek - výroční "Michalův groš". Tentokrát je očekával krásný slunečný den, bylo takové horko, že hasiči z Čepřovic museli na popud lékaře návštěvníky ochladit vodním dělem. I přesto, že bylo krásné počasí, se nám nepodařilo uskutečnit plánované překvapení pro diváky ve večerním programu. Chtěli jsme, aby se na konci koncertu na nás podíval Michal s nočního nebe - díky horkovzdušnému balónu. Ale foukal tak silný vítr, že balón nemohl vzlétnout. Nebyla to jediná neplánovaná změna; programu se z důvodu nemoci bohužel nemohla zúčastnit moje setra Míša Tučná a díky čtyricetistupňovým horečkám ani Pavel Sedláček. Nepřijel ani Zdeněk Troška, který pracoval na jednom ze svých dalších filmů.

Z USA dorazila Rattlesnake Annie, která přijala nabídku vystoupit ve Stodole v roce pátého výročí tátovy smrti s velkou vstřícností. Návštěva tak významné osobnosti s sebou přinesla i spoustu práce navíc, ale myslíme si, že výsledek stál za to.

Čtěte dál... | 5990 dalších bajtů
Historie : Stodola Michala Tučného 2001
Historie

Děkujeme Vám, že i v tomto roce jste zachovali Stodole Michala Tučného svou přízeň a že se nám společně podařilo příjemně prožít SMT 200l. Jako každoročně se i letos sjely do Hoštic u Volyně tisíce návštěníků již tradičního hudebního festivalu Setkání přátel aneb Stodola Michala Tučného. Letošní ročník se opravdu vydařil - diváci měli k dispozici kromě dárku ke vstupence, kterým byl letos plecháček, také parné letní počasí, dostatek občerstvení a hlavně kvalitní hudbu, o kterou se v odpolední části postaraly skupiny Kamelot, Nezmaři, AM band, Kraussbery, Schovanky, Žlutý pes a Věra Martinová. Odpoledním programem provázel Standa Berkovec. Jak ukazuje výběr skupin, Stodola Michala Tučného není jen o country, ale o dobré hudbě vůbec. Během večerního programu se diváci oproti loňsku dočkali hned několika vylepšení. Všechny bezesporu nadchla velkoplošná projekce, která umožnila sledovat dění na jevišti i z nejvzdálenější části louky, od lesa. Díky ní také mohli diváci shlédnout krátký dokument Michal Tučný - rybář. Další změna byla dramaturgická a bezesporu diváky potěšila minimálně stejně jako projekce. Zpěváci, kteří během večerního koncertu zpívají písničky Michala Tučného, což je vzhledem k indivudální interpretaci mimořádně zajímavé, letos poprvé zařadili i skladby z vlastního repertoáru, ovšem za doprovodu Tučňáků. A tak si celá louka s chutí zazpívala Aranku Ivana Hlase, Sambu mezi kapkami deště Bohouše Josefa nebo Toulavý džíny Věry Martinové. Celým večerem vtipně provázel Aleš Háma, Jiří Lábus, který vystoupil jako host, zábavnou atmosféru večera ještě umocnil. Při příležitosti Stodoly Michala Tučného 2001 předala firma Venkow Records a.s. Martě Novotné Tučné platinovou desku "Master Serie - Michal Tučný".

Čtěte dál... | 5237 dalších bajtů
Historie : Stodola Michala Tučného 2002
Historie

DĚKUJEME VÁM VŠEM, KTEŘÍ JSTE PŘIJELI na Stodolu Michala Tučného a to navzdory pohnutým událostem, které jí předcházely. Děkujeme také všem, kteří svou finanční pomocí, ať už formou zakoupení vstupenky, dobrovolného příspěvku nebo odmítnutí honoráře či platby za poskytnuté služby a vybavení přispěli obětem povodní. Slibovaná informace o konkrétním směrování daru je zde: peníze dostala ZŠ T. G. Masaryka, Čelakovského 24, Písek na odstranění škod způsobených povodní.

Čtěte dál... | 7133 dalších bajtů
Historie : Stodola Michala Tučného 2003
Historie

Na letošní "Setkání přátel aneb Stodola Michala Tučného" se sjelo více než 11.000 přátel Michala Tučného a dobré hudby.Sluníčko nám přálo nejen při festivalu samotném, ale i při přípravách na letošní ročník Stodoly. Na upravení příjezdové cesty k areálu i na postavení areálu samotného. Oproti předchozím ročníkům jsme vstup do areálu otevřeli již v 9 00 hod a posílili pokladny. Prvních 5.556 návštěvníků čekal ke vstupence dárek - takzvaný podprdelník . V 10:30 zahájil festival moderátor Tomáš Morávek a vystoupila skupina Přímá Linka s domácím Tomášem Linkou.. Následovali P.R.D.I., Rangers, ZZ Top Revival, neplánovaně a s naším díky Wabi Daněk, Pavel Bobek, Robert Křesťan s hosty Wabi Daňkem a Milošem Dvořáčkem, Žlutý Pes a Petr Muk. V průběhu první části programu si diváci mohli zasoutěžit o hodnotné ceny. Vítanou novinkou se na letošní Stodole staly sprchy, které mnohým návštěvníkům zpříjemňovaly pobyt na prosluněné louce. Oproti předchozím ročníkům se letos uskutečnila i autogramiáda ve Stodoláckém stánku a tak si návštěvníci kromě hezkých zážitků mohli odnést i podpisy svých oblíbených umělců(někteří dokonce na rozličných částech těla).

Čtěte dál... | 6279 dalších bajtů
Historie : Stodola Michala Tučného 2004
Historie

"SMT se mi letos moc líbila. Super bylo i odpoledne ...", "... byla jsem na SMT poprvé a musím říct, že to bylo fakt super ...", "... naštvalo mně, že spousta "hvězd" nestíhala text ...", "... I přes to deštivý počasí to bylo super ...", "...chci věřit tomu, že toto forum není na to, jen kritizovat pořadatele, ale dávat poznatky a náměty, aby ty další ročníky byly opravdu co možná nej...", "...snad to pořadatelé čtou a společně dokážem, že příští ročník (památka 10. výročí odchodu Michala) bude co nejdůstojnější. Díky..."

Čtěte dál... | 7332 dalších bajtů
Historie : Stodola Michala Tučného 2005
Historie

Setkání přátel, aneb Stodola Michala Tučného
8. ročník - 19. a 20. srpna 2005.

19. a 20.8.05 - scéna SEDLIŠTĚ:
Kelímkové šance, aneb I. Hoštické klání o cenu Michala Tučného
20.8.05 - scéna LOUKA: tradiční odpolední a večerní program s hosty

Vážení přátelé a příznivci festivalu Stodola Michala Tučného, ahoj Tučňáci,

letošní ročník byl v jistém smyslu zlomový a to nejen tím, že se rozrostl na dva dny a dvě scény, ale byl nově postaven i organizačně. Pronajali jsme si např. obecní pozemky, na kterých jsme neprovozovali žádný stánkový prodej. Za to se na nás snesla velká vlna kritiky. Z naší strany to bylo jednoznačně vstřícné gesto vůči místním občanům, kterým jsme chtěli toto týdenní soužití s několikatisícovým davem, co možná nejvíce ulehčit. Někteří z návštěvníků si zřejmě neuvědomili, že pokud jedou někam na návštěvu, měli by respektovat pravidla hostitele. Chápeme zároveň, že se někomu může stýskat po atmosféře prvních ročníků, ale vzhledem k tomu kolik má Michal Tučný příznivců se tento vývoj dal předpokládat a jen těžko zastavit. Místní obyvatelé a zastupitelstvo byli s těmito opatřeními velmi spokojeni a věříme, že nám vyjdou vstříc při pořádání dalších ročníků.

Čtěte dál... | 13953 dalších bajtů
(1) 2 »
Powered by XOOPS 2.0.16 ? 2001-2008 The XOOPS Project